KRYOLIPOLÝZA

zdravá cesta k trvalej redukcii  tukových buniek bez bolesti a námahy!

Táto metóda je maximálne efektívna, bezpečná, bez vedľajších účinkov a telu prirodzená. Momentálne sa jedná o najefektívnejšiu neinvazívnu metódu na odbúravanie podkožného tuku. Celková účinnosť tejto metódy je v porovnaní s ultrazvukovou kavitáciou či rádiofrekvenciou mnohonásobne vyššia.

Miesta aplikácie /musí byť minimálne 2 -2,5 cm priemer tukovej riasy/

·        brucho      (potrebné 1-4 nasatia – podľa množstva tuku uloženého v brušnej oblasti)

·        boky        (potrebné 2 nasatia)

·        zadok       (potrebné 2 nasatia)

·        stehná      (vnútorné a vonkajšie)
(potrebné 2 nasatia)

·        chrbát        (potrebné 2 nasatia)

·        ruky          (potrebné 2 nasatia)

Jedno nasatie trvá 45 minút. Možnosť max. 2 opakovaní s odstupom minimálne 2-3 mesiace.

Klinické štúdie pri ošetrení 50 pacientov preukázali priemerný úbytok 6 cm na ošetrovanej partii po 1 /jednom/ sedení. Celkový trvalý úbytok tukových buniek dosiahol u klientov až – 30% v mieste aplikácie. Tukové bunky sú deštruované natrvalo a nedochádza k tzv. JOJO efektu.

Prístroj  využíva kombináciu vákuovej kryolipolýzy súčasne s červeným a zeleným LED presvietením.

POZOR!

Pravú kryolipolýzu rozpoznáte podľa použitej hlavice – tá musí “vtiahnuť“ /vcucnúť/ tukové tkanivo a následne ho zmraziť vo vnútri hlavice a zboku, mimo dosahu vnútorných orgánov viď obrázok.  Dôležitá je aj dĺžka aplikácie. Mali by mať trvanie minimálne 45 minút .

 

Výhody kryolipolýzy:

- úplne neivazívne, bezbolestné a veľmi šetrné ošetrenie

- úbytok tuku 25-35% po jednom zákroku

- okamžitá možnosť obnoviť normálnu činnosť bezprostredne po zákroku

- nezvyšuje hladinu cholesterolu a triglyceridov

- cielene pôsobí iba na tukové bunky (nezasahuje okolité orgány)

- ošetrenie nevyžaduje žiadne obmedzenie v stravovaní

- ošetrenie nevyžaduje žiadne operačné zákroky, bolestivé injekcie, nezanecháva jazvy ako liposukcia

- trvalý výsledok bez JOJO efektu

 

 

Princípom kryolipolýzy je cielené zmrazenie tukových buniek, čím dochádza ku kryštalizácii lipidov a k následnému odumieraniu tukových buniek, ktoré sú postupne prirodzenou cestou odplavené lymfatickým systémom z organizmu.

Pred zákrokom sa na kožu nanesie špeciálna nemrznúca membrána – kryoprotektant chrániaci povrchové vrstvy kože. Aplikačná hlavica prístroja kombinuje vákuový podtlak a unikátnu kryo-technológiu riadeného ochladzovania tukového tkaniva.

 

Kožná riasa s tukom je nasatá do kryokomory, kde sa najprv zahreje na +37ºC až +42ºC. Pri zahrievaní sa aktivuje červené svetlo o vlnovej dĺžke 650 nm, ktoré zvyšuje kyslík v krvi a podporuje cirkuláciu krvi. Následne začne proces schladzovania, pri ktorom dochádza k riadenému odoberaniu tepla v uzatvorenom okruhu – pri kryolipolýze sú využívané teploty až do -10ºC. Počas procesu zmrazovania sa aktivuje zelené svetlo o vlnovej dĺžke 570 nm, ktoré znižuje opuchy pokožky počas procesu mrazenia. Týmito vylepšeniami sa prístroj radí medzi svetovú špičku v oblasti kryolipolýzy.

 

Tukové bunky v podkoží, bohaté na saturované mastné kyseliny, sú oveľa citlivejšie na chlad ako pokožka, nervy či svaly.  Vzhľadom k tomuto faktu, dôjde ku kryštalizácii tukových buniek, zatiaľ čo koža zostane pôsobením prístroja len chladná.

 

V priebehu ošetrenia klient pociťuje mierny tlak a spočiatku lokalizovaný pocit chladu, ktorý rýchlo ustupuje. Ošetrenie je pohodlné. Po zákroku pozorujeme v mieste aplikácie začervenanie kože a stuhnutie kožnej riasy, ktoré sa v priebehu niekoľkých minút vytratia.

 

 

Klinické štúdie preukázali, že táto metóda je maximálne efektívna, bezpečná, bez vedľajších účinkov a telu prirodzená. Je preukázané, že pri jedinej aplikácii tejto metódy dochádza k priemernému úbytku v percentuálnom vyjadrení až okolo 25-35%!

Približne 40% výsledného efektu spozorujete už po 3-4 týždňoch, Konečný výsledok sa dostaví do 6-8 týždňov po ošetrení a je trvalý! Možnosť max. 2 opakovaní s odstupom minimálne 2-3 mesiace.

 

Kryolipolýza v našom štúdiu je vykonávaná prístrojom CRYOLEX. Je to špičkový certifikovaný prístroj, ktorý zodpovedá najprísnejších bezpečnostným požiadavkám.  Prístroj je vybavený veľmi prísnym monitorovacím systémom, ktorý dokaže presne lokalizovať a zacieliť tukové bunky následne ich

podchladiť až na teplotu -10 stupňov. Mraziaca hlavica je vybavená podtlakovým systémom, ktorý zaistí správne a učinné pripevnenie hlavice na ošetrovane miesto. Ostatné bunky zostanú pri ošetrení úplne v poriadku.

Jedno sedenie trvá 45 minút (v prípade 1 nasatia), 90 minút v prípade 2 nasatí.

 

Kryolipolýza sa neodporúča:

- tehotným a dojčiacim ženám

- osobám trpiacim epilepsiou

- pri nádorových ochoreniach

- pri akútnych zápaloch alebo infekčných chorobách

- pri srdcových či ľadvinových ochoreniach

- osobám s vážnou cukrovkou

- osobám s ťažkosťami s krvácaním (poruchy zrážanlivosti krvi)

- osobám s kardiostimulátorom a holterovskými meračmi EKG

- osobám s kovovými implantátmi

- v prípade menštruácie

- osobám citlivým na zmeny teploty

- osobám s atopickým ekzémom, dermatitídou, psoriázou a vitiligom v mieste ošetrenia

- osobám s hypertenziou

- v prípade trombózy

- v prípade problémov s telesnou termoreguláciou

- v prípade precitlivelosti na chlad

- v prípade Raynaudovho syndrómu

- osobám s kryoglobulinémiou

- osobám s hypoproteinémiou